Testy reklam

Firma DRB Research specjalizuje się w testach reklam w Polsce za pomocą ilościowych i jakościowych metod. Polskie Testy reklam to szereg technik badawczych. Umożliwiają uzyskanie informacji odnośnie projektów reklamy, efektywności kampanii reklamowej oraz poziomu zrozumienia komunikatów reklamowych.

Dobra reklama

Podstawowy element dobrej kampanii reklamowej to jej skuteczność. Nie wystarczy, żeby reklama była atrakcyjna dla odbiorcy. Aby kampania przyniosła zamierzony efekt, reklama musi zostać zauważona i pozytywnie oceniona przez konsumenta z grupy docelowej. Dlatego też w procesie planowania kampanii reklamowej tak istotną rolę odgrywają badania konsumenckie. Dostępne w naszej ofercie testy reklam w Polsce pozwalają na stworzenie precyzyjnej kampanii reklamowej poprzez dostosowanie jej przekazu promocyjnego do potrzeb klientów, jak również – służą do kompleksowej analizy skuteczności już stosowanych metod reklamy. Badania te, dzięki wykorzystaniu różnego typu technik pomiaru, pozwalają m.in. na: identyfikację tych elementów reklam, które są najlepiej, a które najgorzej postrzegane, ocenę skuteczności docierania reklam do grup docelowych.

TESTY W POLSCE

Polskie Testy reklam można podzielić na trzy podstawowe grupy. Pierwszą z nich są badania wspomagające tworzenie strategii reklamowej. Obejmują one zarówno dobór form reklamy, jak również analizę poszczególnych materiałów reklamowych, tworzących kampanię reklamową. Druga grupa to badania polegające na ocenie trafności i skuteczności nowych pomysłów na kampanię reklamową, wraz z powiązaniem ich ze środkami przekazu. Trzecia grupa to badania oceniające efektywność realizowanych kampanii reklamowych w oparciu o wskaźniki znajomości marki, zauważalności przekazu reklamowego oraz zmian w wizerunku marki.

Efekt końcowy

Po przeprowadzonym badaniu klient otrzymuje raport. W przypadku badań testy reklam w Polsce poprzedzających kampanię reklamową będzie to raport zawierający ocenę testowanych konceptów oraz rekomendacje w zakresie zmian, jakie agencja reklamowa powinna uwzględnić w finalnym kształcie kampanii. W przypadku badań efektywności kampanii będzie to raport zwierający porównanie wskaźników znajomości marki oraz obszarów jakich dotyczyła reklama. Mogą to być np. elementy wizerunku marki, zwiększenie lub też nie rozpoznawalności marki, skojarzenia dotyczące marki. Wydatki reklamowe są znacznie wyższe niż koszty ich badania, które pozwala zweryfikować ich skuteczność i odbiór. Dlatego już dziś zaufaj specjalistom i skorzystaj z naszej oferty. Przemyślane podejście do reklamy jest gwarancją sukcesu.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.