Finanse i ubezpieczenia

Firma badawcza DRB Research oferuje Państwu badania w obszarze finansów i ubezpieczeń w Polsce. Posiadamy doświadczenie w zbieraniu informacji, statystyk m.in. dla: firm leasingowych, faktoringowych, banków, firm windykacyjnych, firm ubezpieczeniowych etc.

Badania marketingowe

Obecnie konkurencja rynkowa jest bardzo duża praktycznie we wszystkich sektorach działalności. Aby notować stały wzrost i wyprzedzać konkurencję, firmy muszą dokonywać w pełni trafnych decyzji, co nie zawsze jest łatwe. W biznesie nie można działać intuicyjnie, doskonałym wyjściem jest więc skorzystanie z możliwości, jakie dają profesjonalne badania marketingowe. Są nieocenionym źródłem informacji i to właśnie na ich podstawie najrozsądniej jest podejmować decyzje dotyczące działalności firmy – to klucz do sukcesu. Dzięki nim można podejmować trafne decyzje dotyczące tego, co produkować, w jakiej ilości, z jakich metod korzystać, co zmienić, jak zoptymalizować przekaz reklamowy, gdzie zwiększyć aktywizację sprzedaży i na czym się skupić, nie tylko jeśli chodzi o rynek, ale też wewnętrzną sytuację firmy.

O rynku finansów i ubezpieczeń

Firma DRB Research świadoma jest zmian zachodzących w branży finansów i ubezpieczeń w Polsce. Wiemy, jak istotne jest dla firm z tej dziedziny zachowanie dobrego wizerunku firmy. Badania sektora finansów i ubezpieczeń które przeprowadzamy, dotyczą w pozycjonowaniu marki, ponieważ potrafimy spojrzeć na nią oczami Klienta, odpowiedzieć co widzi, a także czego oczekuje. Podejmujemy tematy dotyczące : oczekiwań Klientów, emocjonalne i funkcjonalne atuty marki, pozycji firmy na ogólnej mapie rynku. Pomożemy także znaleźć niezagospodarowane dotychczas nisze. Najważniejszymi zagadnieniami związanymi z finansami i ubezpieczeniami, które są podejmowane w ramach badań marketingowych to:

– dostosowywanie się do zmieniającej struktury rynku z licznymi fuzjami – charakterystyka nowych instytucji bankowych i nowych firm ubezpieczeniowych – pojawienie się konkurencji spoza rynku finansowego – multikategorialne rozwiązania wymuszające na marketerach nowych rozwiązań dla Klientów – ciągłe i szybkie dostosowywanie się do nowości technologicznych – ujednolicenie rynku – strategie komunikacyjne, uwzględniające nie tylko akcenty cenowe – optymalizacja struktur i rekalkulacja kosztów – segmentacja Klientów – badanie satysfakcji Klientów.

Kontakt w sprawie finansów i ubezpieczeń

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.