Badania rynku nieruchomości

Grupa DRB Research oferuje realizację badań rynku nieruchomości. Polski rynek nieruchomości w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Zwiększa się zarówno powierzchnia handlowa – co oznacza również rozwój nowych marek, rośnie popularność Polski pod względem turystyki – także medycznej – co generuje potrzebę budowania nowych ośrodków.

Rynek nieruchomości w Polsce

W 2017 roku w Polsce oddano do użytku blisko 90 tys. mieszkań – to aż o 14,5% więcej niż przed rokiem. Równocześnie wydano blisko 130 tys. pozwoleń na budowę. Agencja DRB , wychodząc na przeciw prężnie rozwijającemu się rynkowi budownictwa, przeprowadza zarówno badania desk research – czyli analizę już dostępnych danych; jak również wywiady, ankiety, obserwacje i eksperymenty. Praca naszych specjalistów zaczyna się od opracowania i realizacji koncepcji badawczych, co ozanacza zaprojektowanie metodyki, zbieranie danych, analizę aż po raportowanie, wnioskowanie i przygotowanie rekomendacji. Dobierzemy dla Państwa odpowiednią metodę, adekwatnie do tematyki badań, jakie powinny przeprowadzać regularnie firmy budowlane w celu udoskonalenia marketingowego procesu decyzyjnego.

Przygotowane przez nas raporty i rekomendacje uwzględniają specyfikę działalności Państwa firmy – posiadane zasoby ludzkie, techniczne i ekonomiczne oraz potrzeby otoczenia. Opracowane przez nas wyniki badań są podstawą do samodzielnego wykorzystania, jak również bazą do skorzystania z usług ekspertów.

Przykładowe zagadnienia podejmowane przez nasz Instytut:
– zapotrzebowanie na usługi firm budowlanych
– czynniki, jakimi kierują się inwestorzy przy wyborze firmy
– czynniki wpływające na wygranie przetargu
– nowe rozwiązania technologiczne i materiałowe
– rozwiązania technologiczne i materiałowe stosowane przez konkurencję
– preferencje potencjalnych Klientów związane z: usługami
– zadowolenie Klientów z wykonanej usługi
– przyczyny niezadowolenia Klientów w branży budownictwa i nieruchomości
– opis Klientów
– aktualne trendy rynkowe
– działanie konkurencji na rynku
– cena usług
– dystrybucja i skuteczność usług
– akcje promocyjne i reklama w budownictwie i w nieruchomościach.

Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.