Badania etnograficzne

Agencja DRB Research oferuje Polskie badania etnograficzne – Badania rynku realizowane w neutralnym środowisku dla respondentów, najczęściej jest to dom, miejsce pracy lub sklepy spożywcze. Powoduje to nie tylko, że informatorzy czują się swobodniej, ale zapewnia możliwość porównywania deklaracji z rzeczywistością z naturalnymi zachowaniami, faktami pozawerbalnymi.

Badania etnograficzne Zajmują się poznawaniem społecznym ludzi w bezpośrednim kontakcie z nimi przez pewien okres czasu poprzez prowadzanie obserwacji uczestniczącej i przeprowadzanie wywiadów. Celem badań etnograficznych jest zrozumienie i zinterpretowanie działań społecznych w korelacji z planowanymi działaniami marketingowymi. Od naszych badaczy, którego celem jest pozyskanie neutralnych obserwacji wymagamy dużej refleksyjności. W etnografii w Polsce staramy się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób ona wpływa na przedmiot swojego badania, a także na jego opis. Umiejętności badacza w terenie są istotne, zważając na wiele pułapek badacz musi być obiektywny i pozostać outsiderem.

Główne cechy badań etnograficznych to nastawienie na eksplorację zjawisk, elastyczność w trakcie prowadzenia badania, a także przeprowadzenie badania w naturalnym środowisku badanych. W związku z tym, badania etnograficzne najczęściej wykorzystywane są między innymi w testach: produktów, opakowań, ocenie trwałości opakowań, jak i podczas oceny nowych konceptów i rozwiązań konsumenckich. Zaletami badań etnograficznych w Polsce są bogatsze źródła informacyjne o życiu społecznym. Jeśli badanie dostarczy potrzebnych informacji może się okazać, że inne badania metodologiczne nie odniosły by takiego sukcesu. Gdy badacz zrozumie grupę i ona mu zaufa może dowiedzieć się więcej o jej zachowaniach, strukturze i obyczajach, które są potrzebne w badaniu.

Badania etnograficzne zalicza się do badań jakościowych (badania jakościowe mają na celu przyjrzenie się „światu zewnętrznemu”, czyli rzeczywistości badanej w jej naturalnym otoczeniu, a także opis, interpretację i wyjaśnianie zjawisk społecznych z perspektywy wewnętrznej na wiele rozmaitych sposobów) gdyż jej celem jest subiektywne zrozumienie i zinterpretowanie sytuacji a nie gromadzenie ilościowe danych. Badacz w tej metodzie badawczej ma większą swobodę niż inne metody badawcze. Zaufaj naszym specjalistom i zostań klientem DRB Research.

Skontaktuj się z nami.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.