Społeczności internetowe

Firma DRB Research oferuje innowacyjne społeczności internetowe – panele badawcze zrzeszające sprofilowanych respondentów z którymi prowadzimy dyskusje poprzez kanał online. Oferujemy budowę panelów internetowych, rekrutację odpowiednich respondentów, moderowanie przebiegu zbierania danych jak i automatyzacja wynagrodzeń pieniężnych dla zarejestrowanych respondentów. 

Społeczności internetowe Polsce sprowokowane są na zasadzie wymiany zdań przez dokładnie wybrane grupy konsumentów. Mają oni do wykonania szereg aktywnych zadań, w czasie wolnym. Czas na wykonanie zadania wynosi od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od tego, o jakie badania dokładnie chodzi, a więc od ich szczegółowej specyfiki. 

Społeczności internetowe pozwalają na łączenie grup fokusowych z etnografią, gdyż za pomocą telefonów komórkowych lub kamerek internetowych można zajrzeć do domów osób badanych. Na dodatek, jeśli badania jakościowe online połączy się z badaniami ilościowymi online to można uzyskać dostateczne dane jakościowe, wzbogacone o dane ilościowe. Ponieważ potrzeba bycia o krok przed konsumentem staje się coraz częściej czynnikiem, który decyduje o być lub nie być marki firma DRB Research korzysta z platformy internetowej stworzonej specjalnie z myślą o badaniach jakościowych online w Polsce. 

Nasze platformy umożliwiają swobodne wypowiedzi respondentów o dowolnej porze, publikacje zdjęć i video. Jest to idealna metoda badania rynku, która umożliwia uzyskanie odpowiednich danych bez spotykania się w fokusowni. Konsument jest w stanie w każdym momencie wyrazić swoje zdanie o marce, usłudze lub obsłudze klienta. Badania społeczności internetowe pomagają zbudować trwałą przewagę konkurencyjną. W tym celu wykorzystujemy zestaw technik i narzędzi m.in. głosowania, ankiety internetowe, dyskusje grupowe, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w społecznościach i kreacjach marketingowych. 

Dzięki metodzie społeczności internetowe można również zarządzać marką w sieci poprzez identyfikację trendów konsumenckich, które mogą zostać wykorzystane na poziomie rozwoju marki. Badania społeczności internetowe umożliwiają dokładniejsze dotarcie do wszystkich tych osób, które niechętnie biorą udział w badaniach fokusowych oraz do osób z poza dużych aglomeracji. Kluczowe w społecznościach internetowych jest nawiązanie dialogu z Klientami. Interakcje to coś ważnego w dzisiejszym świecie, również w dziedzinie marketingu. Dlatego wykorzystywanie tego, co dają społeczności internetowe jest tak znaczące. Badania za pomocą społeczności internetowych mogą być przeprowadzane samodzielnie lub w specjalnie opracowanych programach lojalnościowych. Są one doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod, wzbogaconymi o element dialogu. 

Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.