Car Clinics

DRB Research oferuje kompleksową realizację badania Car Clinics. Jest to jakościowo-ilościowy test rynkowy, w którym Klienci udzielają szczegółowych informacji na temat nowej koncepcji lub istniejącego modelu samochodu. Podczas Car Clinics produkt jest  porównywany z istniejącymi modelami konkurencji różnych marek (zwykle od 3 do 6 samochodów). Wszystkie pojazdy są montowane w zamkniętym i strzeżonym salonie wystawowym. Prototypu nie należy oglądać ani fotografować. Potencjalni i niedawni nabywcy tego segmentu rekrutowani są do oglądania samochodów, wskazywania preferencji oraz przedstawiania różnych ocen i opinii, głównie na temat stylu i wyglądu.

Przebieg badania CAR CLINICS

Uczestnicy badania Car Clinics najczęściej otrzymują tablet lub iPad (rzadziej kwestionariusz papierowy) i proszeni są o ocenę samochodów w określonej kolejności. W zależności od celów badań i budżetów ankieterzy mogą być wykorzystywani do przeprowadzania ankiet, szczególnie jeśli uzyskanie odpowiedzi na pytania otwarte jest szczególnie ważne. Często pytania otwarte służą następnie do weryfikacji odpowiednich respondentów i zaproszenia ich do udziału w grupach fokusowych lub wywiadach pogłębionych.

Celem Car Clinics jest :

  1. ocena i informacja, jak ulepszać nowe modele.
  2. planowanie linii produktów lub optymalizacja linii produktów, gdzie wszystkie różne modele jednej marki są wyświetlane i oceniane
  3. optymalizacja cen, w której konsumenci oglądają samochody w klasie pojazdów, a następnie biorą udział w eksperymentach modelowania z wyborem.
  4. przygotowanie gruntu pod wolumetryczne prognozowanie sprzedaży

DRB Research oferuje kompleksową realizację badania począwszy od stworzenia kwestionariusza, poprzez wynajęcie hali wystawowej wraz z profesjonalną aranżacją, sprowadzenie różnych modeli samochodów konkurencyjnych w dowolnej gamie kolorystycznej aż po samą realizację badania i analizę wniosków.

Posiadamy doświadczenie w rekrutowaniu i przeprowadzaniu wywiadów  Car Clinics z respondentami ze wszystkich aspektów sektora motoryzacyjnego. Badania prowadzimy w największych miastach w Polsce: Warszawa, Wrocław, Łódź, Poznań, bądź na życzenie Klienta w każdym miejscu na świecie.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.