Analiza konkurencji

Grupa DRB Research oferuje analizy konkurencji w Polsce pod kątem konkretnego produktu lub usługi. Przedmiotowa analiza charakteryzuje się badaniem nad konkurencją danej firmy. Celem takiego badania, jest poznanie planów i celów konkurencji, jej słabych i mocnych stron, określenia sposobu ich pokonania i zdobyciu informacji o szansach firmy w prowadzeniu określonych działań oraz na pokonaniu innych przedsiębiorstw.

Specjaliści z Instytutu DRB Research swą pracę nad Polską analizą konkurencji zaczynają od zidentyfikowania konkurentów firmy na rynku, ustalenie istotnych dla danej branży wartości i umiejętności,przechodząc następnie do oceny słabych i mocnych stron firmy oraz jej konkurentów pod kątem kluczowych czynników, wyznaczenie obecnego i pożądanego miejsca firmy na rynku oraz opracowanie dalszej strategii działania.

Zadaniem kompleksowej analizy konkurencji w Polsce jest właściwe zidentyfikowanie konkurentów poprzez dogłębne wniknięcie w następujące płaszczyzny:

Konkurencja w ramach:

  • marki
  • gałęzi
  • formy produktu
  • konkurencja ogólna

Po zrealizowaniu procesu identyfikacji konkurentów analizujemy cztery elementy o charakterze rozpoznawczym:

  1. przyszłe cele klienta
  2. założenia dotyczące przedsiębiorstwa oraz gałęzi, w skład której ono wchodzi
  3. bieżąca strategia, tzn. jak przedsiębiorstwo radzi sobie obecnie z konkurencją
  4. sprzyjające okoliczności (sprzyjające konkurencji) i zagrożenia

Wiemy jak ważne jest określenie możliwych reakcji konkurencji w przypadku wystąpienia nowych sytuacji na danym rynku. W pierwszej kolejności ustalamy, na jakim rynku firma działa. Następnie robimy listę konkurentów, ustalając kryteria w obszarach analizy jakie Nas interesują przy konkretnych badaniach. Każdą markę z listy konkurentów rozpatrujemy właśnie w odniesieniu do tych kryteriów. Wyciągamy wnioski. Natomiast samą analizę konkurencji w Polsce powtarzamy cyklicznie, by nie dopuścić do sytuacji, w której Zleceniodawca mógłby cokolwiek przeoczyć. Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług.

Biorąc pod uwagę doświadczenie i profesjonalizm naszych pracowników gwarantujemy, że znajdziemy możliwie najlepszą metodologię badawczą dla sukcesu Państwa projektu analiz konkurentów.

Jeśli są Państwo zainteresowani analizą konkurencji zapraszamy do kontaktu

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.