Shop Along

Firma DRB Research oferuje badania SHOP ALONG – zakupy asystowane, moderator towarzyszy Konsumentom w odwiedzinach w sklepie. Zakupy z badaczem u boku pozwalają Klientowi na prześledzenie istotnych elementów decyzji zakupowych, rutynowych tras i innych procesów zachodzących w sklepie.

W badaniach SHOP ALONG ważna jest interakcja pomiędzy Klientami a produktami. Zakupom towarzyszy zazwyczaj wywiad pogłębiony prowadzony w trakcie lub po wizycie w sklepie. Zakupy asystowane pozwalają na ocenę atrakcyjności wnętrza sklepu bądź salonu sprzedaży. Pozwalają uzyskać informację o zwyczajach zakupowych Konsumentów, chęci sięgania po produkty bądź też braku motywacji do ich zakupu, wpływie oraz ocenie promocji i reklam przez Konsumentów oraz jakości i poziomie obsługi w sklepie. Pozwalają przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy w miejscach sprzedaży Klienci znajdą dokładnie to, czego szukają. Narzędziem badawczym jest arkusz obserwacji, a zebrany materiał poddawany jest analizie jakościowej.Tego rodzaju badania dają najlepsze odpowiedzi na pytania odnoszące się do tego, jakie preferencje konsumenckie będą panować na rynku sprzedaży w najbliższym czasie. Należy jednak pamiętać, że to dzięki nim rynek ten może się rozwijać w określonym kierunku.

Technika badania Polskie SHOP ALONG jest techniką nad wyraz szczegółową. Badania te można na pewien sposób zaliczyć do badań etnograficznych, jednak należy pamiętać, iż są one bardziej ustawione pod kątem charakterystyki miejsca, w jakim się odbywają. Polish Shop Along jest coraz popularniejszy, co chętnie wykorzystują producenci, doskonaląc własne produkty, jakie wypuszczają na rynek. Dlatego wywiady podczas zakupów, obserwowanie Konsumentów i sprawdzanie, co jest dla nich istotne jest tak znaczące. Badania SHOP ALONG pozwalają na wprowadzenie nowej jakości do dziedziny badań rynku. Firma DRB Research wychodzi na przeciw państwa oczekiwaniom. Dlatego w swojej ofercie proponujemy badanie jakościowe SHOP ALONG w Polsce.

Zapraszamy do kontaktu.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.