Eye tracking

Firma DRB Research oferuje realizację badania eye tracking – śledzenie ruchu gałek ocznych oraz rozmiaru źrenicy osoby badanej. Metoda ta, wykorzystywana dawniej w wielu dziedzinach, dziś zyskuje dużą popularność w marketingu: przy badaniu użyteczności stron, aplikacji i reklam.

Badanie Eye tracking w Polsce charakteryzuje się określeniem dokładnego punktu patrzenia użytkownika na materiał wizualny (za pomocą specjalnie zaprojektowanej kamery), ustala ścieżkę jego wzroku i sprawdza, które elementy skupiają jego uwagę,a które są pomijane lub przeoczane. Polski Eye tracking jest szczególnym rodzajem badania, ponieważ można traktować je jednocześnie jako badanie jakościowe i ilościowe. Z uwagi na pomiarowy i fizjologiczny charakter badania, bazującego na pomiarze pracy narządu wzroku, uzyskujemy twarde reprezentatywne dane ilościowe, a z drugiej strony możemy otrzymać mierzalny materiał jakościowy będący punktem wyjścia do innego typu badań ilościowych np. ankiet.

Obszar badań ma zastosowanie we wszelkich dziedzinach, gdyż wzrok kształtuje wszystkie nasze zachowania. Badania te szczególnie pomocne są przy tworzeniu stron internetowych, przy rozmieszczaniu poszczególnych elementów na stronie i dobieraniu aspektów przyciągających wzrok. Dzięki badaniu możliwe jest zorientowanie się, na co internauci najczęściej zwracają uwagę, jakie witryny przyciągają ich wzrok, jakie linki będą zazwyczaj ignorowane, jakie kwestie zostaną prawdopodobnie spostrzeżone, a jakie pominięte.

Eye tracking w Polsce obniża koszty projektów badawczych, tym samym zwiększając ich efektywność. Wyniki z przeprowadzonych badań mogą przyjmować postać: – map fiksacji, gdzie ważne są ścieżki kolejności i czasu oglądania wybranych elementów – map cieplnych, przy których koncentracja uwagi zbiera się na poszczególnych elementach – filmów rejestrujących badanie, na jakich widać, co w trakcie obserwował badany – statystyk i zestawień oglądalności poszczególnych kluczowych obszarów – raportów z badania zawierających podstawowe wnioski i ocenę scenariusza – wytycznych projektowych wraz z pakietem wskazówek a propo konkretnego materiału.

Z przeprowadzonego badania uzyskujemy obiektywne dane ilościowe i jakościowe; monitorujemy i analizujemy nieświadome i niekontrolowane reakcje ludzi. Dane końcowe przedstawiamy w przejrzystym, zbiorczym raporcie, zrozumiałym zarówno dla specjalistów jak i osób z poza branży.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.