Mystery Shopper

Grupa DRB Research oferuje badania Mystery Shopper – jedna z technik badawczych polegająca na ocenie jakości usług poprzez wizyty tajemniczych klientów w punktach obsługi klienta. Badania Mystery Shopper sprawdzają się w testach obsługi wszelkich sieci sprzedaży i punktach obsługi, np. banki, hotele, hurtownie, sklepy, salony kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje, salony samochodowe itp. 

Przygotowanie mystery shoppera

Audytor jakości przechodzi specjalistyczne szkolenie do każdego projektu, dzięki któremu pozyskuje niezbędną wiedzę do przeprowadzenia profesjonalnego audytu. Korzystamy z rozwiązań pozwalających na niezauważalną rejestrację Audio/Video przebiegu każdego audytu. Dzięki naszej 300 osobowej sieci ankieterów/audytorów, przeprowadzamy każdy rodzaj Polskiego badania Mystery Shopper. Precyzyjnie dobieramy audytorów pasujących dla danego projektu. Analizując cechy charakteru i osobowość osoby chętnej do wcielenia się w rolę audytora dobieramy ją do odpowiedniej branży w którą najlepiej się wcieli. W zależności od realizacji badania audytor może być klientem w salonie sprzedazy samochodów, pacjentem w przychodni lekarskiej itp. 

Działania tajemniczego klienta

Tajemniczy klient odwiedza punkt sprzedaży w którym ocenia wygląd i estetykę placówki. Skupia również uwagę na prezentacji produktów. Audytor ocenia szereg zachowań , które powinien posiadać wykwalifikowany sprzedawca. Wchodząc w interrakcję ze sprzedawcą ocenia sposób powitania oraz pożegnania. Ważnym etapem jest rozpoznanie czy obsługa klienta dobrze zinterpretowała potrzeby konsumenta. Niezbędne do dalszej analizy badania jest sprawdzenie czy sprzedawca posiada umiejętność zasugerowania i zachęcenia do zakupu towarów lub usług. 

Podsumowanie badania metodą Mystery Shopper

Końcowy etap to wypełnie wcześniej przygotowanego kwestionariusza obserwacji. Zawiera on dwie grupy pytań dzielące się na zamknięte jak i otwarte. Pytania zamknięte zawierają dwie formy odp tak lub nie lub skalę likerta odpowiadającą stopniu zadowolenia z danego aspektu, pytania otwarte dają mozliwosc opisania własnych uwag jak i spostrzeżeń, komentarzy. Celem uzupełnienia badań Mystery Shopper w Polsce przeprowadzamy analizy opinii konsumentów i badania konkurencji, stosując np. technikę Mystery Call. Nasza oferta badania Mystery Shopper jest elastyczna i uszyjemy ją na miarę Twoich potrzeb, dlatego nie krępuj się i napisz do nas opisując Twój projekt.

Zaufaj ekspertom badań ilościowych i skontaktuj się z nami aby sprawnie zrealizować kolejny projekt Mystery Shopper w Polsce.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.