Testy produktów

Firma DRB Research oferuje testy produktów mające na celu pozyskanie opinii konsumentów na temat produktów, które są dostępne na rynku lub dopiero planowane jest ich wprowadzenie. Badaniem także można objąć produkty konkurencyjne w celach porównawczych.

Głównymi zagadnieniami badawczymi jest rozpoznanie mocnych i słabych stron danego produktu na tle konkurencji, badanie rozwoju nowego produktu, badania opakowania, badania marki, testy produktów, badania dostępności produktu,wybór odpowiednich wariantów produktu według preferencji konsumentów, a także szacowanie cyklu życia produktu. W badaniu opakowania, mierzona jest reakcja konsumentów na opakowanie bądź etykietę produktu.

Testy produktów mają na celu rozpoznanie, który projekt opakowania najbardziej odpowiada konsumentowi, który projekt zwróciłby ich uwagę w sklepie i który kupiliby najchętniej. W przypadku badania produktów spożywczych istotne jest zbadanie smaku, zapachu oraz wyglądu. Najistotniejsze są testy smaków w Polsce, który polega na spożyciu danego produktu i ocenie smaku zaraz po spożyciu. Także istotny jest wygląd oraz zapach produktu, który powinien współgrać ze smakiem. Testując smaki produktów duży nacisk kładziemy na to, aby badany produkt przechowywany i podawany był w odpowiedniej temperaturze. W związku z tym dysponujemy zaprojektowaną w tym celu kuchnią z odpowiednim sprzętem.

Badanie takie sprawdza produkt, jak wysoką ma jakość i czy nadaje się do sprzedaży. Dzięki Polskim testom produktów można sprawdzić jakość produktów spożywczych zarówno przed wprowadzeniem na rynek, jak również po jakimś czasie, aby zweryfikować, czy początkowe standardy zostały utrzymane. Najczęściej testy produktów w Polsce dotyczą parametrów technicznych, takich jak zakres funkcjonalny, wygląd czy smak i nie są łączone ani z marką, ani z ceną. Oznacza to, że respondent porównując produkty porównuje ich konstrukcję w oderwaniu od koncepcji marketingowej.

Nasi specjaliści dbają o najwyższy standard przeprowadzonych badań. Oferta firmy DRB Research skierowana jest do szerokiego grona klientów, którzy z pewnością będą zadowoleni z jakości świadczonych przez nas usług.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.