badania rynku motoryzacyjnego

Grupa DRB Research oferuje badania rynku motoryzacyjnego w Polsce w oparciu o analizę rynku oraz analizę konkurencji. Mamy bogate doświadczenie w badaniach typu polskie car clinic, grupach fokusowych z kierowcami, jak również badaniami mystery shopping w salonach sprzedaży oraz badaniach satysfakcji klienta wśród menedżerów flot i właścicieli firm.

Car Clinics

Metoda car clinics w polsce łączy badania ilościowe z badaniami jakościowymi. Instytut badań rynku DRB zaprasza do udziału w badaniu od 100 do 300 kierowców, którzy oceniają samochody w specjalnie przeznaczonej do tego typu badań rynku hali. Podczas badania typu car clinics w Polsce, używamy zarówno metody ilościowej w postaci wywiadów CAPI, które realizowane są na tabletach, jak również metody jakościowej w postaci grup fokusowych. Posiadamy wysoko wyspecjalizowanych ankieterów i moderatora motoryzacyjnego.

Na potrzeby badania rynku typu Polskie Car clinics, Firma DRB Research posiada możliwość sprowadzenia różnych modeli samochodów konkurencyjnych w dowolnych kolorach, a także profesjonalną oprawę w postaci oświetlenia, dywanów, oraz obsługi respondentów. Dla klientów oglądających badanie rynku oferujemy catering, powierzchnie biurowe i dostęp do Internetu. Organizujemy również grupy fokusowe i panele dyskusyjne na terenie całej Polski i Europy.

Grupy fokusowe

Grupy fokusowe typowo składają się z 8 do 10 uczestników i maja na celu identyfikacje istotnych motywów i ukrytych przyczyn. Jako podstawowa technika badan jakościowych grupy fokusowe odpowiadają głownie na pytania jakie istotne czynniki wpływają na decyzje. Dzięki analizie danych z grup fokusowych można określić w sposób kompleksowy proces decyzyjny i przesłanki, którymi kierują się konsumenci. Ocenę istotności tych przesłanek następnie dokonuje się w ilościowych badaniach rynku, które mogą być przeprowadzone metodą online, CAPI lub CATI.

Grupy fokusowe mogą być również wykorzystywane do generowania pomysłów na nowy produkt, pomagają w segmentacji i pozycjonowaniu. Grupy fokusowe są niezmiernie cenne przy ocenie konceptów reklamowych oraz komunikacji marketingowej. Korzystamy z sieci profesjonalnych fokusowni wyposażonych w lustro weneckie, sprzęt nagrywający z możliwością organizacji tłumaczenia symultanicznego oraz transmisji video. Nasz zespół przywiązuję dużą wagę do zrozumienia potrzeb klienta i odpowiada na wszystkie nurtujące go pytania. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie badań jakościowych, a nasze raporty cechują się trafnymi rekomendacjami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.