Badania opinii publicznej

Grupa DRB Research oferuje badanie opinii publicznej. Mamy szerokie doświadczenie w badaniach ilościowych czy w grupach fokusowych. Podejmowanie istotnych dla różnych grup społecznych decyzji wymaga odpowiedniego wsparcia informacyjnego, które posiada nasza firma. Badania opinii publicznej stanowią jedno ze źródeł takich informacji. Tym bardziej zatem jest ona czymś istotnym dla osób kierujących i zarządzających firmami czy instytucjami – zwracają one uwagę nie tylko na opinie konsumentów o danym produkcie ale również na opinie ludzi na różne tematy.

Przewaga badań opini publicznej

Dominująca w tych badaniach tematyka dotyka obszarów istotnych społecznie, a związanych z rozwojem społeczności lokalnych i różnego rodzaju inicjatyw społecznych. Znajomość Polskiej opinii publicznej wskazuje politykom czy działaczom organizacji pozarządowych, jakie są poglądy na temat danego zjawiska i jak duża część społeczeństwa je podziela. Informacji na temat tych poglądów dostarczają Polskie badania opinii publicznej. Bardzo często opinia publiczna jest nazywana też opinia społeczną i wtedy dotyczy głównie spraw niezwiązanych z polityką np. może dotyczyć aborcji czy eutanazji. Badania społeczne w Polsce umożliwiają diagnozę nastrojów i preferencji członków społeczeństwa. Dzięki tej wiedzy osoby odpowiedzialne za decyzje dotyczące życia publicznego, mogą je podjąć również biorąc pod uwagę opinię większości społeczeństwa.

Badania opinii publicznej

Zgodnie z tym, co zasygnalizowano już wcześniej, bardzo ważne w Polskich badaniach opinii jest odpowiedni dobór grupy reprezentatywnej która dobrze będzie odzwierciedlać odpowiednie interesujące nas cechy społeczeństwa – dobór próby uwzględnia na ogół płeć, wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. Ważna jest również odpowiednia wielkość tej grupy, aby móc uzyskać jak najbardziej wiarygodne wyniki badań. Tak więc badania opinii spełniają bardzo ważna rolę. Pokazują jakie ludzie mają poglądy, jak postrzegają zmiany w świecie, co na dany temat sadzą i jakie zmiany można wprowadzić, by nie zniszczyć już posiadanej opinii. Dlatego tego typu pomiary są wykorzystywane nie tylko w badaniach konsumenckich czy pracowniczych ale przede wszystkim – są też bardzo cennym źródłem informacji dla władz.

Zaufaj specjalistom i dołącz do klientów DRB Research.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.