Badania satysfakcji klientów

Agencja DRB Research oferuje badania satysfakcji klientów w Polsce. Badania zestawiamy z oceną lojalności, gdyż odpowiednio wysoka satysfakcja to złoty środek do uzyskania lojalności w oczach Klientów. Celem Naszych badań satysfakcji klientów w Polsce jest poznanie zachowań konsumenckich za pomocą wypełnianego kwestionariusza lub ankiety.

Formułujemy następujące pytania badawcze:

  • Jaki jest poziom zadowolenia Klientów firmy?
  • Jakie są powody spadku satysfakcji Klientów?
  • Jaki obszar w działaniu przedsiębiorstwa wymaga zmian?
  • Jakie są powody zadowolenia i niezadowolenia Klientów?
  • W jaki sposób zatrzymać Klientów przy swoich produktach i świadczeniach?

Po uzyskaniu przez naszą wykwalifikowaną kadrę odpowiedzi na tego typu pytania, poznajemy sposób postrzegania danego przedsiębiorstwa w oczach Klientów. Poznajemy zarówno jego mocne jak i słabe strony czy obszary szczególnie cenione. Technika ta sprzyja poprawie jakości lub zwiększeniu zakresu usług i produktów.

Wygląd badania

Do przeprowadzenia Polskiego badania satysfakcji klientów nasi pracownicy najczęściej wykorzystują najpierw metodę jakościową w postaci organizowania grup fokusowych z użytkownikami konkretnej kategorii produktów oraz z użytkownikami produktów z badanej oferty wybranego producenta, co umożliwia nam zdefiniowanie kluczowych wymiarów satysfakcji. Następny etap stanowi zazwyczaj metoda ilościowa polegająca na zilustrowaniu poszczególnych wymiarów tejże satysfakcji i jej globalnego wskaźnika za pomocą procentowych wskaźników. Przeprowadzone badanie satysfakcji klientów pozwala zrozumieć zasady działania Konsumentów poszukujących nowości, jak i tych przywiązanych do określonej marki.

Efektem końcowym badania jest ustalenie kluczowych wymiarów w danej kategorii produktowej. Wykonamy dla Państwa raport pozycjonujący tę markę na tle marek konkurencyjnych w zakresie podstawowych parametrów powiązanych z satysfakcją. W tej technice badawczej proponujemy używanie w trakcie badań indeksów satysfakcji w Polsce. Umożliwi to porównanie w czasie oraz przeprowadzenie oceny efektywności działów sprzedaży czy działów marketingu. Podsumowując, Polska analiza satysfakcji klientów jest bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo kolejnego zakupu. Przyczynia się do zbudowania pozytywnego wizerunku firmy i jej reputacji. Wybierając firmę DRB Research do wykonania badania satysfakcji Klientów, mają Państwo gwarancję doboru odpowiedniej metody, techniki czy samego sposobu dotarcia do respondenta. Zatem zapraszamy do kontaktu i współpracy z nami.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.