Neuromarketing

Agencja badania rynku DRB oferuje badania Neuromarketingu w Polsce które głównie zajmują się m.in. badaniem reakcji psychofizjologicznych konsumentów na produkty czy usługi.

Badania neuromarketingowe w Polsce to, najogólniej mówiąc, wszystkie działania, które dzięki badaniom z zakresu psychologii i psychofizjologii pozwalają udoskonalać treści marketingowe. Wyniki badań pozwalają stwierdzić, jak ludzie reagują na dany bodziec, w tym przypadku reklamowy. Neuromarketing w Polsce okazuje się zatem pomocny jako wsparcie procesów sprzedaży w dostosowywaniu treści reklamowych do klienta. Wyniki polskich badań neuromarketingowych wzbogacają wiedzę ekspertów o ich dziedzinie. 

Szeroko rozumiany neuromarketing obejmuje różne metody badań i sprawdza rozliczne reakcje człowieka. Do najpopularniejszych polskich badań neuromarketingowych wykorzystywanych na potrzeby neuromarketingu należy zaliczyć m.in. elektroencefalografię (EEG), badania reakcji elektrodermalnej, elektromiografię (EMG), funkcjonalny rezonans magnetyczny, badanie ruchu gałek ocznych i wiele innych. Warto jednak pamiętać o tym, że neuromarketing wraz ze swoimi badaniami tylko częściowo wpływa na sukces i skuteczność określonej reklamy czy całej kampanii. O tym, jakie efekty przyniesie, decyduje także szereg innych czynników i uwarunkowań.

Polskie badania neuromarketingowe są niezwykle ważne, szczególnie w fazie testowania materiałów promocyjnych przed ich emisją. Każdy przypadek należy jednak rozważać osobno.”

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.