19th Ave New York, NY 95822, USA

Katedra Polityki Społecznej i Gospodarczej

Realizujemy międzynarodowe badanie, dla Katedry Polityki Społecznej i Gospodarczej
Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Projekt badawczy realizowany od września 2017 r. do kwietnia 2021 r., w odpowiedzi na konkurs Horizon 2020 ogłoszenie EE-07-2016-2017 (ENERGY EFFICIENCY CALL 2016-2017 – Behavioral change toward energy efficiency through ICT.), w ramach konsorcjum międzynarodowego w partnerstwie z przedstawicielami ośrodków naukowych, badawczych, przedsiębiorstw energetycznych oraz stowarzyszeń konsumentów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Grecji.

Projekt związany jest z kształtowaniem indywidualnego modelu zachowań konsumentów energii, opartego na założeniach ekonomii behawioralnej. Celem Eco-Bot jest stworzenie spersonalizowanego wirtualnego asystenta energii, który będzie dostarczać informacje konsumentom na temat ich codziennego zużycia energii, a także będzie doradzał użytkownikom w jaki sposób efektywnie zarządzać energią w środowisku domowym oraz w przedsiębiorstwie. Komunikacja z klientem Eco-bot będzie się odbywała w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia typu chat-bot. Rozwiązanie to będzie uwzględniać postęp w zakresie najnowszych technologii, takich jak: przetwarzanie języka naturalnego, zaawansowane przetwarzanie sygnałów (dezagregacja energii) i wielowymiarowe modelowanie behawioralne. 

Nasz zespół odpowiedzialny jest za stworzenie modelu klasyfikacyjnego, który rozpoznaje typ behawioralny użytkownika i na tej podstawie kieruje do danej osoby spersonalizowane rekomendacje, które pozwolą na ograniczenie i oszczędzanie energii.

Badanie realizowane techniką CAWI na próbie N2000 w 4 krajach,
Grecji, Rumunii, Francji oraz na terenie Czech.
Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej

Chcemy bardzo podziękować za zaufanie i możliwość realizacji tego projektu.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.