19th Ave New York, NY 95822, USA

Pandemia a czas wolny

Konieczność pozostania w domu jest dla nas trudna, zarówno ze względów psychologicznych, ekonomicznych jak i rodzinnych, jednak radzimy sobie z zaistniałą sytuacją i kreatywnie spędzamy  czas wolny. Koronawirus mocno wpłynął na branżę rozrywkową, która w większości nadal pozostaje ograniczona. Podczas kwarantanny rozwijamy  swoje zainteresowania, najczęściej robimy to poprzez transmisję  w social mediach (35%) lub poradniki w Internecie (29%). Ciekawą alternatywą są również różnego rodzaju kursy online (22%) – (wd.badania dla wp.pl na próbie N=1081 osób)

Polacy ruszyli również  do kuchni i  zajęli się gotowaniem, którym zainteresowało się w trakcie pandemii 38 proc. badanych. Niewiele mniej osób (37 proc.) nadgania zaległości w filmach i serialach dostępnych przez płatne platformy streamingowe takie jak Netflix lub HBO GO.  Dbamy także o kontakty ze znajomymi. 35 proc. respondentów częściej niż zwykle rozmawia przez telefon z przyjaciółmi, a 30 procent używa także połączeń wideo przez Internet.  O wiele chętniej zajmujemy się też grami elektronicznymi (23 proc.), spacerami (22 proc.). Staramy się również spędzać czas kreatywnie z dziećmi głównie grając w planszówki (29%) lub wspólnie czytając (22%). Często również zajmujemy maluchom czas korzystając z warsztatów online (15%). Jest to jednak dosyć trudne ponieważ dzieci albo szybko się nudzą (16%) albo najchętniej korzystają ze smartfonów i tabletów (18%).            

Pandemia znacząco wpływa na nasze podejście do czasu wolnego i zwiększa chęć do korzystania z rozrywek. Jak twierdzi 31% zapytanych Polaków zaczynamy doceniać przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku. Tańce, śpiew, tłok, głośna muzyka, nowe kontakty w  dyskotekach i klubach , to potrzeba wielu młodych ludzi, jednak  pandemia zmieniła naszą świadomość  tak dalece, że taki luz i swawola, bez  dystansu, są wręcz niewyobrażalne. Podczas gdy w wielu miejscach powoli uwalnia się restrykcje, kluby i dyskoteki nie mają dobrych widoków na przyszłość. Przede wszystkim  młodzież traci szansę na dobrą zabawę w wakacje. Formy   spędzania wolnego czasu Polaków nieustannie ewoluują. Ostatnie miesiące uniemożliwiły nam korzystanie z aktywnej rozrywki, 

 

czas więc nadrobić zaległości i nie odkładać marzeń na jutro.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.