19th Ave New York, NY 95822, USA

Jakość badań CAWI

W krajach Europy Zachodniej stosuje się wiele zabezpieczeń skutecznie wykluczających zawodowych panelistów przed kilkukrotnym wypełnieniem ankiet lub nierzetelnym wypełnieniem pojedynczego kwestionariusza ale jakie standardy wdrożyła firma DRB Research?

KONTROLA PYTAŃ GEO ORAZ DEMOGRAFICZNYCH:
W naszej firmie korzystamy z pełnego wachlarza możliwości kontroli jakości zbiorów danych.

Ciekawym zjawiskiem przez nas stosowanym, kontrolującym oraz wykluczającym zawodowych respondentów jest wprowadzanie pytań geograficznych i demograficznych, które przecież i tak istnieją w centralnej bazie danych panelu badawczego. Stosuje się je po to, aby podczas wypełniania ankiety przez respondenta kontrolować na bieżąco odpowiedzi pod kątem zapisanych informacji w jego profilu osobowym. Stosujemy także okresowe testy aktywnych panelistów poprzez zapraszanie ich do
udziału w ankiecie kontrolującej wiarygodność podanych umiejętności, cech czy preferencji. Dzięki tej metodzie, skutecznie usuwamy z bazy respondentów, którzy nie potrafią rozwiązać prostych testów osobowych pokrywających się z ich zadeklarowanymi umiejętnościami.

CZAS TRWANIA ANKIETY:

Niezwykle prostą i bardzo skuteczną metodą kontroli poziomu jakości case`ów oraz zaangażowania panelisty jest globalny pomiar długości zrealizowanego kwestionariusza oraz pomiar czasu pojedynczych jego pytań.  Przykładowo, szacując LOi na średnim poziomie 15 minut, kwestionariusze krótsze niż 10 minut budzą naszą wątpliwość i są przez nas usuwane oraz realizowane na nowo. Nierzetelny panelista nie otrzymuje punktu za wywiad, w zamian otrzymuje ostrzeżenie o nierzetelnym udziału w badaniu, jest to standardowa praktyka stosowana w Polskich panelach badawczych.

SINGLE IP ACCES:

Aby wykluczyć zawodowych panelistów, stosujemy skonsolidowane blokady unikalnego numeru maszyny (komputera) oraz numeru sieci IP. Wdrażając te dwie opcje naraz, mamy pewność iż w naszych projektach biorą udział unikalni paneliści. Stosowana przez nas podwójna metoda weryfikacji unikalności jest nie do przejścia, nawet dla zaawansowanych użytkowników komputerów starających się zmienić nr IP. 

PYTANIA PUŁAPKI:

w celu wyeliminowania nielogicznych case`ów  stosujemy pytania pułapki rozsiane losowo 
w ankiecie, weryfikujące stan skupienia respondentów podczas wypełnianego kwestionariusza. 
Do najczęściej stosowanych przez nas pytań pułapek są:
– proste testy matematyczne
– pytanie o dzień tygodnia
– pytanie o dzień kalendarzowy

KWARANTANNA CZASOWA:

Ważnym elementem naszego panelu badawczego jest stosowanie odpowiedniej kwarantanny czasowej wypełnianych ankiet przez jednego respondenta. Jej długość jest uzależniona przede wszystkim od tematyki zlecanych projektów oraz ich specyfiki. Od strony technicznej, proces kwarantanny jest bardzo prosty do skonfigurowania za pośrednictwem korelacji adresu IP lub konta profilowego.

WSPARCIE STUDIA CATI:

W naszej firmie mamy własne studio telefoniczne mieszczące się w Bełchatowie, dzięki któremu kontaktujemy się z panelistami w celu aktualizacji danych, sprawdzając zmienne demograficzne, destynacje i wszystkie inne informacje profilowe podane podczas aktywacji konta.

Skupiamy się na wdrażaniu ogólnoświatowych standardów
poprawiających jakość danych empirycznych.

WSPARCIE STUDIA CATI:

W naszej firmie mamy własne studio telefoniczne mieszczące się w Bełchatowie, dzięki któremu kontaktujemy się z panelistami w celu aktualizacji danych, sprawdzając zmienne demograficzne, destynacje i wszystkie inne informacje profilowe podane podczas aktywacji konta.

Skupiamy się na wdrażaniu ogólnoświatowych standardów 
poprawiających jakość danych empirycznych.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.