19th Ave New York, NY 95822, USA

Co jest grane z siecią 5G

Sieć 5G jest to piąta generacja sieci komórkowej.
Z założenia ma być o wiele szybsza i sprawniejsza od sieci 4G LTE. Ta technologia ma nam zaoferować większą wydajność jak i stabilność połączenia. Prędkość transferu starszej wersji wynosi do 300 Mb/s pobierania i 50 Mb/s wysyłania a w przypadku niesławnego 5G jest już definitywnie lepiej bo wynoszą one kolejno do 20Gb/s pobierania i do 10Gb/s wysyłania. Warto wspomnieć o maksymalnym obciążeniu sieci, które wynosi nawet 1 milion urządzeń na 1 kilometr kwadratowy, dodatkowo utrzymanie połączenia w trakcie jazdy nie będzie problemem ponieważ w sieci 5G można rozwinąć prędkość do 500 km/h cały czas korzystając z internetu. Technologia sieci nowej generacji może działać na częstotliwościach wykorzystywanych dla 4G LTE, ale również skorzysta z nowych pasm takich jak

  • LBand –  zakres pasma zaczyna się od 300MHz, pozwalają one na zwiększenie zasięgu w miejscach gdzie nie było dotychczas zasięgu sieci komórkowych
  • Sub-6– są to częstotliwości wyższe od 3000 do 6000MHz, będącym złotym środkiem pomiędzy szybkością a zasięgiem
  • mmWave–są to fale milimetrowe od 17000Mhz, stanowi gwarancję wysokiej prędkości w dużych miastach na niewielkich odległościach.

Od początku sieć 5G wzbudzała wiele kontrowersji oraz skrajnych emocji. W mediach głównego nurtu można natknąć się na wypowiedzi naukowców przestrzegających przed negatywnymi skutkami wprowadzenia nowej technologii sieci. Głównym zagrożeniem w oczach społeczeństwa jest szkodliwe promieniowanie, ma wpływać na negatywnie na ludzki organizm. Skrajni przeciwnicy standardu tej sieci komórkowej twierdzą nawet, że jest rakotwórcza. Jednak realia wyglądają zupełnie inaczej. Żadne z wykonanych dotychczas badań nie wykazało szkodliwości sieci 5G. Owszem sieć ta wytwarza promieniowanie elektromagnetyczne, jednak jest ono znikome dlatego wręcz nieszkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Według badań londyńskiej Firmy badawczej Ovum Reaserch & Consulting do końca września 2019 roku na całym świecie sieć 5G liczyła już 4,04 mln użytkowników co odpowiada 0,045% globalnego rynku. W porównaniu do 4G lte wypada to jednak słabo. 

Definitywnie jednak sieć 5G jest ogromną szansą technologiczną dla całego świata,
a co za tym idzie połączenie go za pomocą niewidzialnej sieci.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.