19th Ave New York, NY 95822, USA

Branża fitness na topie

Branża fitness jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się na świecie. W Europie wciąż trwa moda na bycie fit. Beneficjentami tego trendu są nie tylko osoby prowadzące zdrowy tryb życia, ale także przedsiębiorstwa działające w tym sektorze. Obecnie do europejskich klubów fitness uczęszcza już 62,2 mln osób, czyli o 3,5 proc. więcej niż w roku poprzednim. Przychody klubów wyniosły w 2018 roku 27,2 mld euro. 

Jak wynika z szóstej edycji raportu „The European Health & Fitness Market 2019”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive polski rynek usług fitness w kolejnych latach nadal będzie się rozwijał. Do klubów, których liczba na koniec ub. roku wyniosła ponad 2,5 tys., uczęszcza blisko 3 mln Polaków. Jednak z usług klubów fitness korzysta zaledwie 8 proc. mieszkańców Polski, co pokazuje jak duże perspektywy rozwoju ma przed sobą ta branża. Rośnie zapotrzebowanie na trenerów personalnych. Trener personalny to osoba profesjonalna, która pomaga człowiekowi zmienić jego styl życia na zdrowszy
– wg. agencji informacyjnej Newseria Biznes. 

Zawód trenera personalnego oraz trenera personalnego online jest odpowiedzią na jedne z głównych problemów cywilizacyjnych współczesnego świata, jak permanentny brak czasu, stres i zabieganie, a z drugiej strony – otyłość i nadwaga, które stały się epidemią XXI wieku. Według danych WHO problem otyłości dotyczy ok. 400 mln, a nadwagi – ponad 1,6 mld osób na całym świecie. Natomiast w Polsce – jak wynika ze statystyk Narodowego Funduszu Zdrowia – z otyłością boryka się 25 proc. dorosłych mężczyzn i 23 proc. kobiet. W przypadku nadwagi statystyki są dużo wyższe – nadmierną masę ciała ma 68 proc. Polaków i 53 proc. Polek. 

Średni budżet gospodarstw domowych na sport i rekreację wynosi 458 zł, co oznacza, że na przestrzeni czterech lat wydatki na cele sportowe i rekreacyjne wzrosły o 40 zł. Największy wzrost wydatków dotyczył zakupu odzieży sportowej, a najmniejszy zakupu, konserwacji i wypożyczenia sprzętu sportowego. Wzrost zainteresowania rowerami w porównaniu do poprzedniego roku wynosi ponad 80 procent, twierdzi Rafał Gębara, dyrektor sportów rowerowych Decathlon Polska. Według PIE wydatki budżetowe na sport i rekreację lokują Polskę na 8. pozycji w Unii. „Wydajemy m.in. więcej niż Belgowie, Finowie czy Duńczycy, ale mniej niż Francuzi, Niemcy czy Włosi” – wd. raportu „Polski rynek sportu. Wyzwania – wpływ społeczno-gospodarczy- trendy”. Bez wątpienia sport ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, lepsze samopoczucie oraz wygląd, ale to nie jedyne plusy aktywności fizycznej, więc nie odbierajmy sobie szansy na lepsze życie.

Ustawienia Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem Twojej przeglądarki z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na Twoje doświadczenie na naszej stronie internetowej i usług, które oferujemy.